Головна Події Скаутинг Плай Проекти Галерея Очима дітей Контакти
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Плаевская семья
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Нашi партнери

 

 

 

 

Iсторiя

 

Хто, як, де, коли? З чого все починалося? Відповіді на ці питання шукай в цьому розділі!

 

        Засновник скаутського руху Лорд Баден Пауел почав організацію скаутського руху більш ніж сто років тому на острові Браунсі у Великобританії. З того часу Скаутинг розвивався, ріс і існує до сьогоднішнього дня, а ім’я засновника знають в усіх країнах світу.

 

       Баден Пауел народився в Лондоні в сільській місцевості, багато часу проводив на природі і любив різноманітні ігри на свіжому повітрі, ніколи не сидів на одному місці, разом зі своїми братами та друзями шукали пригод, плавали на шлюпках, ночували в наметах та готували їжу на вогнищі.

       Баден Пауел не був відмінником, але успішно склав іспити у військове училище, після закінчення служив в кавалерському полці. Активна діяльність Бадена Пауела  під час англо-бурської війни принесла йому славу національного героя Великобританії.  Та йому подобалась робота з молоддю він хотів допомагати їм ставати сильними, чесними, витривалими.

        Повернувшись в Англію, Баден Пауел вирішив провести експеримент по втіленню своїх ідей щодо виховання молоді на практиці.

        В 1907 році на острові Браунсі Баден Пауел зібрав 20 юнаків. Це були діти його родичів, друзів, різні за походженням, достатком та вихованням. Кожен з цих хлопців мав проявити себе в мужності, витривалості, лісному мистецтві, навчитися допомагати іншим, проявити товариські якості по відношенню один до одного.  В таборі вони жили в наметах під відкритим небом, чого раніше не було в їхньому житті.

        Саме в цьому таборі вони вперше придумали елементи скаутської форми, кожен хто знаходився в якомусь з патрулів , в’язав на плечі шерстяний вузол  різних кольорів: вовки - голубий, леви - жовтий. Кожен патруль мав прапор із зображенням  свого звіра. На грудях у хлопців був знак - лілія. Після проходження будь-яких випробувань, їм видавався свисток з написом «Будь напоготові!».    Досягнувши більших результатів, вони отримували нашийний платок (галстук) кольору хакі.

        Для того, щоб виховати в собі організованість та відповідальність, юнаки виконували різноманітні завдання, в’язали вузли, вчились розпалювати вогнище за допомогою одного сірника, кожного дня проводили спортивні ігри.   Цей табір став історичним для Скаутинга, саме тут з’явилась ідея основоположного  правила скаутського Закону.

        Тож експеримент і досвід Бадена Пауела щодо виховання юнаків вдався, він описав його в своєму щоденнику, а в 1908 році випускається його книга «Скаутинг для хлопчиків» . Скаутський рух успішно розвивався. Скрізь почали організовуватись патрулі бойскаутів.  Баден Пауел допомагав у розвитку Скаутингу, подорожуючи по всьому світові.

        В 1920 році в Лондоні відбулася перша міжнародна зустріч-фестиваль, яка отримала назву Джемборі.  Під час церемонії відкриття Баден Пауел був проголошений Головним  Скаутом Світу.  

       Баден Пауела в усьому світі лагідно називають Бі-Пі.

      Спочатку цей рух був лише для хлопчиків та пізніше дружина БП  Леді Олав створила подібний рух і для дівчаток, після чого Леді Олав стала відома як Всесвітній керівник гьорл-гайдів. 

      В 1941 році БП помер, проживши два чудових життя –життя солдата і життя людини, яка створила новий світ через Братство Скаутського Руху.

  

   Останнє слово Головного Скаута Світу

 

   Дорогі скаути!

 

       Якщо ви коли-небудь бачили виставу “Пітер Пен”, то ви маєте пам’ятати, як ватажок піратів завжди виголошував свою передсмертну промову, бо він побоювався, що коли йому прийде час помирати, то, можливо, він не матиме часу виголосити її. Щось подібне є зі мною, і хоча у цю мить я не помираю, я хочу послати вам моє прощальне слово.

        Пам’ятайте, що ви чуєте мене востаннє,  тому замисліться над цим.  Я мав найщасливіше життя, і я хочу, щоб кожний з вас також мав щасливе життя.

        Я вірю, що Бог привів нас у цей чудовий світ, щоб ми були щасливі і насолоджувались життям. Щастя не приходить від багатства, ані від успіху в кар’єрі, ані від потурання своїм забаганкам. Один крок до щастя це зробити себе здоровим і сильним, поки ти ще юний, щоб ти міг бути корисним і міг насолоджуватись життям, коли ти станеш дорослим.

    Вивчення природи покаже вам, яким повним прекрасних і чудових  творінь Бог сотворив світ, щоб ви могли насолоджуватись ним. Будьте задоволені тим, що ви маєте і використовуйте його якнайкраще. Дивіться на світлу сторону речей, а не на похмуру.

        Але справжнім способом осягнення щастя є дарування щастя іншим людям. Намагайтесь залишити цей світ трохи кращим, ніж ви його застали, і коли прийде ваша черга помирати, ви зможете помирати щасливими, з почуттям, що, у всякому разі, ви не змарнували вашого часу, але зробили найкраще, що могли.

       "Будьте готові" в цей спосіб жити щасливими і помирати щасливими – дотримуйтесь вашої Скаутської Обіцянки завжди – навіть після того, як ви перестали бути юнаком, і нехай Бог допоможе вам робити це.

 

   Ваш  друг лорд Баден Пауел оф Гілвел


   Знайдено серед  паперів Баден Пауела після його смерті  8 січня 1941 року

Copyright © 2011. Скаутська організація "ПЛАЙ". Всі права захищені.
При використанні матеріалів з сайту www.scoutplai.org посилання обов’язкове.
Создание сайта :: LiteSoft