Головна Події Скаутинг Плай Проекти Галерея Очима дітей Контакти
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Плаевская семья
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Нашi партнери

 

 

 

 

Символи

Тут ви прочитаєте про символи Скаутингу, де і коли вони використовуються і що собою вони являють врешті-решт.

 

   Скаутський рух бережно ставиться до своїх атрибутів і символів.

Скаутська емблема

   Скаутська емблема – лілія (трилисник). Три пелюстки лілії представляють три елемента скаутської обіцянки:
обов´язок перед собою, перед ближнім, перед Богом.

   На лілії зображені дві зірки, що символізують правду та життя на природі, 10 кінчиків зірки – 10 заповідей Скаутського Закону. У Всесвітній скаутській емблемі є ще один елемент –  мотузка, вона оточує лілію і зв’язана рифовим вузлом, який означає єдність і братство Всесвітнього руху.

   Кольори Всесвітнього скаутського руху – білий і фіолетовий.

   Білий символізує чистоту, а королівський фіолетовий – лідерство і допомогу іншим.

   Лілія також є символом чистоти, вона ніколи не буде рости в водоймищі з брудною водою. Лілія волелюбна: зірвавши і поставивши лілію в вазу, вона загине, тому що не любить неволі. Таким має бути і скаут: сміливим, сильним, волелюбним, чистим думками і справами.

Скаутський девіз

   «Будь напоготові!»

   На запитання, що він означає, БП відповів так:

   «Скаутський девіз говорить, що ти завжди готовий умом і тілом виконати свій обов’язок перед обличчям будь-яких труднощів і, якщо необхідно, допомогти іншим».

   Бути готовим до життя – означає жити щасливо без засмучень, розуміючи, що зробив все, що від тебе залежить. Ось, що означає скаутський девіз.

 

Скаутський знак

   Скаутський знак використовується скаутами скрізь у світі. Цей знак символізує три частини скаутської обіцянки: обов’язок перед собою, перед ближнім, перед Богом.

 

Скаутський салют

   Скаутський салют підкреслює відношення скаута до особливих заходів. Салютуючи державному прапору, ти демонструєш повагу до своєї держави. Салютуючи твоєму скаутському лідеру та іншим лідерам-скаутам, ти заявляєш про свою приналежність до Скаутингу. Скаутський салют віддається правою рукою піднесеною до правої брови долонею вперед, рука піднімається до рівня плеча, два пальці – великий та мізинець з’єднуються, три  щільно зжаті. Три пальці символізують три основні принципи Скаутинга. Великий палець і мізинець, з’єднанні разом, говорять про те, що в скаутському русі  старший захищає меншого.

Скаутське рукостискання

   Скаутське рукостискання – признак виявлення дружелюбності  і вірності. Ліва долоня при рукостисканні міцно затискає ліву долоню твого друга-скаута. Бі Пі перейняв традицію рукостискання саме лівою рукою від одного африканського племені . Зазвичай воїни цього племені тримали щит в лівій руці, а зброю в правій. При зустрічі з незнайомою людиною, щоб показати довіру до нього і дружелюбність, воїн брав щит в праву руку, ніби лишаючи себе захисту і вітався лівою рукою.

Скаутський галстук

   Кожен скаут обов’язково носить галстук. Саме цей елемент відрізняє одну скаутську організацію від іншої. Галстук в різних скаутських організаціях найрізноманітніших кольорів. Часто галстук має кольори національного прапору , міста, де живе скаут, або колір свого патруля. Скаутський галстук зав’язується спеціальним вузлом – вузлом дружби, або можна користуватися спеціальним зажимом. На відміну від піонерського галстука за часів СРСР, скаутська традиція дозволяє використання галстука в найрізноманітніших екстремальних ситуаціях. Розв’язати галстук чи зняти зажим, скаут може лише зробивши добру справу, в іншому випадку він знімає галстук через голову. Саме тому, скаути живуть за принципом «Жодного дня без доброї справи».

Copyright © 2011. Скаутська організація "ПЛАЙ". Всі права захищені.
При використанні матеріалів з сайту www.scoutplai.org посилання обов’язкове.
Создание сайта :: LiteSoft