Головна Події Скаутинг Плай Проекти Галерея Очима дітей Контакти
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Плаевская семья
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Нашi партнери

 

 

 

 

Скаутський Закон

СКАУТСЬКИЙ ЗАКОН

Скаутський Закон - один та складається з десяти пунктів. Його формулювання може не суттєво відрізнятися в різних Національних Скаутських Організаціях, відповідно до культури і традицій країни, але в основі знаходиться Скаутський Закон, сформульований Засновником Скаутингу – Лордом Бейден-Поуеллом.

 

Кожен пункт Скаутського Закону написано коротко, але він має дуже глибоку суть:

 

  • Честі Скаута слід довіряти;

Чесність – найголовніша риса характеру Скаута.

Чесність важлива, в першу чергу, перед собою, бо саме чесним людям завжди довіряють інші. Твоя родина, друзі, вчителі знаючи, що ти Скаут не сумніваються в тому, що ти говориш правду та виконуєш свої обіцянки. Скаутський патруль в будь-якій ситуації довіряє тобі, впевнений у тобі та знає, що ти є надійним другом, який чесно виконує патрульні доручення.

Кожен з нас може помилятися, але не кожен в змозі визнати власну провину, чесно зізнатись у скоєному, прикласти зусилля, щоб все виправити, попросивши допомоги у дорослих і звісно зробивши висновки на майбутнє.

Бути чесним потрібно завжди. Це допоможе тобі бути відповідальним, гарно виконувати роботу, підтримувати добрі стосунки з людьми, і всі будуть тобі довіряти.

Тільки ти можеш знати, що зробив правильно, а що ні. Поважай себе і тебе будуть поважати інші.

 

 

  • Скаут – вірний;

Скаут вірний родині, друзям, Скаутським лідерам, школі, своєму народу та країні.

Вірність починається з вірності батькам та близьким, своїй домівці. Вірністю ти можеш показати наскільки високо ти цінуєш все, що для тебе роблять близькі.

Успіх Скаутського патруля та гурта залежить від вірності кожного Скаута, і від того як ти підтримуєш свого Скаут Лідера та кожного члена свого патруля.

Вірність своїй країні та народу проявляється у повазі до традицій та символів. Скаут повинен цікавитись подіями, які відбуваються у його країні.

Вірність це допомагати близьким та оточуючим, це вдосконалення себе і свого життя.

 

 

  • Обов’язок Скаута бути корисним та допомагати іншим;

Скаут турбується про оточуючих та намагається бути корисним по життю. Він добровільно допомагає іншим, не очікуючи нагороди чи матеріального заохочення.

Скаут робить світ кращим, дотримуючись гасла «Жодного дня без доброї справи». Скаутське бажання допомагати проявляється у його відношенні до життя. Скаут хоче всього найкращого для кожного та діє так, щоб оточуючі були щасливі.

Готуйся бути завжди корисним, щоб у важку хвилину ти зміг підтримати того, хто потрапив у скрутну ситуацію.

 

  • Скаут дружній з усіма і братерський зі Скаутами;

Кожна людина - це особистість зі своїми власними ідеями та уявою про життя. Для того щоб бути справжнім другом ти повинен розуміти і приймати інших людей такими якими вони є. Проявляти до них інтерес, поважати їх незважаючи на те, що вони відрізняються від тебе. Скаут дружній до всіх людей на світі. Він прагне розуміти інших, поважати тих, чиї ідеї та звички відрізняються від власних.

Зав’язувати дружні відносини достатньо легко, набагато складніше їх підтримувати.

Приймай себе таким який ти є. Дуже важко бути самим собою, а не намагатися бути схожим на когось іншого. Справжні друзі будуть поважати твої інтереси та здібності, які роблять тебе неповторною особистістю.

Дружба як дзеркало: коли ти посміхаєшся, вітаючи когось, ти можеш бути впевнений, що тобі також посміхнуться у відповідь.

 

  •  Скаут – ввічливий;

Ввічливість – це не прояв слабкості, а прояв сили. Для того, щоб бути ввічливим ти маєш думати про інтереси інших. Скаут ввічливий по відношенню до кожного не залежно від віку або статусу. Він знає, що хороші манери поведінки полегшують спільне життя та роботу людей.

Ввічливість, яку ти виховаєш в собі один раз залишиться з тобою назавжди. Будь ввічливим: відкривай двері, поступайся місцем у транспорті, не забувай говорити: «Дякую», «Будь-ласка», «Вибачте».

Поводь себе з іншими так, як би ти хотів, щоб поводились з тобою. Навчись слухати не перебиваючи та ставити себе на місце інших.

 

  •  Скаут – друг природи;

Скаут добре ставиться до всього живого на світі. Він вивчає природний світ, щоб не порушувати його екологічне середовище та гармонійне існування. Він не тільки турбується про домашніх тварин, але й при нагоді безпечно допомагає іншим тваринам і природі.

Скаут ніколи не образить молодшого «друга» та не дозволить зробити це іншому. Захищає сам і пояснює іншим, що необхідно турбуватися про природу.

Чисто не там де прибирають, а там де не смітять. Скаут допомагає захищати природу і не забруднювати її.

 

  •  Скаут уважний до настанов своїх батьків, патрульного лідера та Скаут-лідерів, без зайвих питань;

Уважність та слухняність починається з родини. Твоя родина піклується про тебе, хоче, щоб ти був фізично здоровий, розумний та чесний. Завжди виконуй всі правила встановлені твоєю родиною для тебе.

Скаут дотримується правил і традицій своєї родини, школи та Скаутського гурту і свого патруля. Він підкорюється законам суспільства та країни, не порушуючи їх.

Коли Скаут Лідер просить тебе виконати певну роботу ти розумієш, що твої зусилля будуть корисні та допоможуть вашому гурту чи патрулю.

Виконання настанов основується на довірі. Ті хто дають тобі доручення сподіваються та впевнені, що ти зробиш все, про що тебе просять, тому що довіряють тобі.

  •  Скаут посміхається і наспівує за будь-яких обставин;

Скаут дивиться на світ з кращої сторони, оптимістичним поглядом. Він із задоволенням вирішує труднощі, які з’являються на його шляху.

Хороші люди завжди наповненні радістю, а гарний настрій дає можливість робити все з легкістю. Саме такі якості повинен мати Скаут.

Ти обов’язково станеш прекрасною людиною, якщо будеш підходити до всього в житті з енергією та оптимізмом, і головне – не боятись труднощів, які зустрінеш на власному шляху.

Скаут робить себе та інших щасливими, а світ – кращим.

 

  •  Скаут – ощадливий;

Скаут робить всі свої справи з перспективою на майбутнє. Він захищає та зберігає природні ресурси. Не витрачає без користі власний час та час інших.

При можливості, Скауту необхідно відкладати гроші, щоб мати власні збереження. Коли ти сплачуєш свої витрати грошима, які сам заробив – це дає тобі відчуття власної впевненості та незалежності.

Будь щедрим по відношенню до інших. Витратити свій час, енергію та сили на добрі справи – це настільки ж цінно, як і давати гроші на благочиність.

З часом ти впевнишся, що турбота про природу – це також прояв ощадливості. Захищати навколишнє середовище – це зберігати природні ресурси Землі, її ґрунт, водні джерела, ліси, заповідники, «дике життя», здавати для вторинного використання папір, скло, метал тощо.

 

  •  Скаут чистий думками, словами і діями.

Скаут слідкує за своїми думками, словами і діями, щоб бути здатним робити гарні вчинки. Він вибирає оточення тих, хто сповідує ті ж самі ідеали та прагнення, щоб оточуючий світ теж були чистими.

Скаут ніколи не соромитися робочого бруду. Якщо ти тяжко та багато працюєш, або активно займаєшся спортом ти не можеш не забруднитися. Та коли все закінчується, виконавши роботу, цей бруд змивається водою та милом.

Є інший вид бруду, якого не можливо позбутися шляхом змивання. Лайливі слова, богохульство, брудні історії – це все принижує інших людей, торкає їх почуття. Це стосується і поганої поведінки по відношенню до представників інших рас, етнічних груп та людей з вадами фізичного чи психічного розвитку.

Скаут ніколи собі не дозволить подібного та захищає тих, хто є об’єктом подібних глузувань.

 

Важливо запам’ятати - не завжди легко слідувати Скаутському Закону у повсякденному житті. Але добровільно обравши шлях Скаута, ти маєш можливість навчитися долати труднощі. Для цього тобі знадобиться моральне та фізичне здоров’я, розум і весь життєвий досвід.

 

І знай, Скаутинг це велика родина, а отже на власному життєвому шляху ти будеш не один, а разом зі своїми братами та сестрами в Скаутингу, яких об’єднують єдині цінності.

Copyright © 2011. Скаутська організація "ПЛАЙ". Всі права захищені.
При використанні матеріалів з сайту www.scoutplai.org посилання обов’язкове.
Создание сайта :: LiteSoft