Головна Події Скаутинг Плай Проекти Галерея Очима дітей Контакти
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Плаевская семья
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Нашi партнери

 

 

 

 

Скаутський Метод

Тут ви дізнаєтеся, що собою являє скаутський метод виховання і як він реалізується на практиці.

 

   Скаутським методом вважається система прогресивної самоосвіти, за допомогою якої людина, яка вступила до Скаутингу отримує нові знання, напрацьовує навички та застосовує їх на практиці.

 

   Скаутський Метод включає в себе такі пункти:

 

1. Дотримання Обіцянки і Закону.

- через Обіцянку і Закон молода людина долучається, до того ж за власним бажанням, до певного кодексу поведінки и бере на себе перед обличчям своїх однолітків відповідальність бути вірним даному слову;

- Обіцянка і Закон – це перший символічний крок в процесі самовиховання.

 

2. Символічна основа.

- скаутська символіка відображає основні ідеї і цінності Скаутингу.

- скаутська символіка сприяє створенню оточення, атмосфери, яка об’єднує скаутів у будь-якому регіоні, різної національної приналежності у єдину групу.  Ототожнення себе зі  згуртованою скаутською групою стимулює згуртованість і солідарність скаутів, сприяє їх соціалізації.

 

3. Навчання через справу.

- навчання через справу значить розвиток як результат власного досвіду на відміну від суто теоретичного навчання. Воно відображає активний шлях набуття молодою людиною знань та вмінь.

- діяльність – це спосіб отримання скаутського досвіду. Це дозволяє розкривати і практично втілити на практиці якості, навички і знання.

 

4. Членство у малих групах (патрулях).

- діяльність патруля надає молоді і дітям можливість приймати ідею відповідальності і готує їх до самостійності. Це полегшує розвиток характеру, дозволяє молоді набувати знання, впевненість в собі, здатність до соціальної взаємодії.

- патруль – це в багатьох відношеннях автономна організаційна одиниця, яка дозволяє кожній особистості більш повно брати участь в житті патруля і організації в цілому. В патрулі кожний наділяється певною роллю, справжньою відповідальністю, яка необхідна для життя в малій групі.

 

5. Участь у мотиваційних та розвиваючих програмах.

- особисте зростання молодої людини - мотиваційні і розвиваючі програми, що засновані на інтересах кожного та закликають до самовдосконалення, через розвиток, виконання суспільного обов′язку, через участь в різноманітних проектах;

- усі програми передбачають декілька етапів, ступенів для скаутів кожної вікової групи. Особистісний прогрес, який досягається, це елемент, що допомагає кожній особистості розвинути внутрішню мотивацію, щоб бути свідомо і активно долученою до свого власного розвитку.

 

6. Життя у злагоді з природою.

- через великі можливості, які природний світ дає для розвитку фізичного, інтелектуального, емоційного, суспільного і духовного потенціалу молодої людини, природа являє собою ідеальне місце для застосування Скаутського Методу.

- Природа – основне поле скаутської діяльності. Життя на природі передбачає проведення скаутських заходів на свіжому повітрі, в контакті з оточуючим світом.

 

7. Приклад дорослих.

- підтримка дорослими передбачає добровільне виховне партнерство дорослих лідерів і скаутів, що засноване на взаємоповазі, довірі та усвідомленні один одного унікальними особистостями.

- скаути і дорослі лідери спільно приймають рішення, що стосуються життя групи. Рішення приймаються в ході діалогу і є результатом компромісів. При цьому, дорослі вчиняють так, як закликають вчиняти скаутів.

Copyright © 2011. Скаутська організація "ПЛАЙ". Всі права захищені.
При використанні матеріалів з сайту www.scoutplai.org посилання обов’язкове.
Создание сайта :: LiteSoft