Головна Події Скаутинг Плай Проекти Галерея Очима дітей Контакти
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Плаевская семья
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Нашi партнери

 

 

 

 

Очима дiтей

Ювілейне Джемборі у Польщі


   Про скаутинг я вперше почула, коли мені було 9 років. Я дізналася про організацію «Плай», про скаутський рух в Україні і вирішила стати скаутом. Я брала участь в багатьох скаутських заходах, походах, але ніколи не спілкувалася зі скаутами з інших країн. Але ось мені випала така нагода.
   З 16 по 24 серпня у Польщі відбулося регіональне джемборі (традиційний скаутський зліт в умовах табору) з нагоди 100-ліття харцерства у Польщі. Харцери - це польські скаути. У зльоті взяло участь близько 10 000 скаутів з різних країн світу - Німеччини, Канади, Угорщини, Росії, Молдови та ще багатьох інших. Кожна група харцерів відповідала за групу з якоїсь країни. Нами опікувалися харцери з міста Мікоуш. Наше щоденне спілкування переросло у справжню дружбу. Ми обмінювалися знаннями про скаутинг, а також розповідали про традиції та особливості життя в наших країнах. Ми дізналися багато цікавого. Наша група провела день України і приготувала український борщ, який дуже усім сподобався і нас просили записати рецепт, щоб самим приготували страву вдома.
   Під час проведення джемборі виходила газета «Краківський скаут», в сьомому номері якої було вміщено присвячену нам статтю і наші фотографії.
   Скаутський рух у Польщі підтримується на найвищому рівні. Джемборі відвідали прем’єр-міністр країни та Президент з дружиною.
   Крім скаутської програми, була в нас і культурна. Зокрема, прогулянка Краковом. Увечері це місто (особливо його стара частина) сповнене таємничості й магії. Чимось Краків мені нагадує Львів. При вечірньому освітленні старі будівлі наче оживають і починають розповідати свою історію. До речі, дуже цікаве походження назв будинків (адже номерів у них не було), магазинів та інших крамниць. На старих будинках робили великі барельєфи у вигляді янголів, птахів, тварин тощо. Звідти і назви: «Під янголом», кафе «Під орлом», магазин «Під Вавелем».
   Екскурсія в концентраційний табір Аушвіц-Біркенау в Освенції викликала невимовну тугу. У цьому таборі, який існував з 1940 по 1945 рік, вбито багато людей. На пам’ятнику кількома мовами написані такі слова: «Нехай буде навіки криком розпачу й застереження для людства це місце, на якому гітлерівці вбили майже півтора мільйона чоловіків, жінок і дітей, головним чином, євреїв з різних країн Європи».
   В останній день Джамборі ми обмінялися сувенірами з нашими польськими друзями, а коли прийшла пора їхати, то ми дуже засмутились, адже за ці 9 днів ми стали однією великою сім’єю і командою. Враження лишились незабутні і, коли десь відбуватиметься міжнародне чи регіональне джамборі, то я б хотіла обов’язково взяти в ньому участь!

Дарина Ковальова, патруль «Барси».<< Назад

Copyright © 2011. Скаутська організація "ПЛАЙ". Всі права захищені.
При використанні матеріалів з сайту www.scoutplai.org посилання обов’язкове.
Создание сайта :: LiteSoft