Головна Події Скаутинг Плай Проекти Галерея Очима дітей Контакти
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Плаевская семья
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Нашi партнери

 

 

 

 

Події

Скаути в музеї метро!


    14 листопада скаутська організація «Плай» відвідала музей метрополітену, саме тут можна дізнатися про сьогодення та минуле нашого метро. Музей не великий, та незважаючи на це, тут представлена вся 50-річна історія метрополітену. Екскурсовод та хранитель музею Ганна Петрівна продемонстрували плаєвцям ексклюзивні макети станцій метрополітену виготовлені спеціально для музею і розповіла багато цікавого та надзвичайного про таке «звичайне» на перший погляд метро.

    Виявляється Київський метрополітен, нарівні з Московським та Санкт-Петербурзьким, входить до трійки унікальних архітектурних ансамблів радянської епохи та сучасності. З`явилося метро у Києві у 1960 році. Ця дата стала відправною у розвитку столичної підземної транспортної мережі. Також Київський метрополітен має багато таємниці і цікавих фактів:
    Станція Арсенальна є найглибшою станцією у світі (якщо рахувати від поверхні землі) - 105 метрів. Окрім того це єдина існуюча нині в СНД станція англійсього типу (без центрального залу). 

     Київський метрополітен виконує не лише транспортну функцію, але і оборонну. Глибинні станції є стратегічним обєктом цивільної оборони. Про що свідчать і ворота на багатьох станціях, і туалети на перегонах.

     Мало хто знає, що на перегоні між «Берестейською» і «Нивками» метро проходить не під залізничною колією, а над нею. Коробка метро не відкривається, тому при проїзді навіть не відчувається, що проїжджаєш над поверхнею землі.
     Ходять чутки, що у 30-ті роки будували два залізничні тунелі під Дніпром. В 1939 році на обєкті працювало близько 12 тис. людей. Під час війни напрацьовки затопили, а після 1945 року усе обладнання, що ще мало хоча б якусь функціональну придатність передали для будівництва Київського метрополітену. Так що можемо вважати, що спускаючись у метрополітен - ми торкаємось однієї з найбільших підземних таємниць Києва…

    Спасибі величезне співробітникам музею за чудову і змістовну екскурсію! Музей безкоштовний, приймає екскурсійні групи.

Там раді всім!<< Назад

Copyright © 2011. Скаутська організація "ПЛАЙ". Всі права захищені.
При використанні матеріалів з сайту www.scoutplai.org посилання обов’язкове.
Создание сайта :: LiteSoft